ціни на нафту

Ціна на нафту більше не є важливим фактором, що визначає економічне здоров’я Заходу. Щоб створити таку ж кількість економічного виробництва, виробники використовують набагато менше нафти, ніж вони звикли.

Більше того, сьогодні є ф’ючерсні контракти, які дозволяють зафіксувати ціни придбаної нафти завчасно. Є варіанти контрактів, які можуть бути використані для обмеження ризиків свого в результаті торгів в таких ф’ючерсних контрактів.

Отже, чому ж ціни на нафту зашкалюють?

Тому що нафта стала однією з форм інвестицій і хеджування проти зростання інфляції. Люди орати свої заощадження в нафту і спекулянтів керувати ринками. Як Саудівська Аравія справедливо зауважує, ціна на нафту вже не визначається тільки попитом і пропозицією.

Хто вирішує, на внутрішні ціни на нафту та її похідні?

У деяких країнах ціни встановлюються виключно за рахунок ринкових сил попиту і пропозиції, як правило, через спеціалізовані біржі (наприклад, Роттердамської біржі). Ринок повністю нерегульованого: експорт та імпорт повністю дозволені безкоштовно.

В інших країнах, ціни встановлюються комітет з представників уряду, нафтової промисловості, найбільших споживачів нафти, а також представників домашніх господарств і сільськогосподарських споживачів.

У більшості країн, ціни змінюються кожні 3 або 6 місяців, виходячи з вартості нафти в певний порт доставки. В Ізраїлі, наприклад, ціна на нафту коливається кожні три місяці відповідно до ціни нафти, що поставляється в деяких італійських портів (де Ізраїль отримує більшу частину своєї нафти поставляється). Це автоматичне налаштування.

У деяких країнах ціни встановлюються компетентним міністерством відповідно до фактичних витрат на олію (імпорт, обробка та розподіл) + фіксований відсоток (зазвичай 15%). Це називається методом собівартість плюс нормальна прибуток ціноутворення.

Міжнародних цін на нафту визначається наступними факторами:

1 .. Погоду. Холодна погода збільшує споживання. Світ стає все спекотніше. 14 найспекотніших років в історії були в останні 25 років. Чим тепліше клімат – менше нафти витрачається на її нагрівання, але більше нафти витрачається на кондиціонування повітря.
2 .. Економічне зростання – чим сильніше зростання, тим більше масла споживається (в основному для промислових цілей). Неймовірне економічний розвиток таких країн, як Китай та Індія, і поява автомобіля, які володіють середніми класами в багатьох країнах, що розвиваються підвищеним попитом і сприяло нинішньої кризи.
3 .. Війни збільшення споживання нафти всіх що беруть участь.
4 .. Бюджетів з розвідки нафти ростуть і нові контракти тільки що було підписано в зоні Перської затоки (включаючи Ірак), Бразилії та Канаді. Чим більше досліджень, тим більше запаси виявлені і експлуатованих, тим самим збільшуючи пропозиції на нафту рівняння.
5 .. Зняттю санкцій з Іраку, Ірану і Лівії дозволить збільшити постачання нафти.
6 .. Запаси нафти в усьому світі є низькими. Це призводить до підвищення попиту на знову вироблені масла.
7 .. Коли є економічна криза в певних виробників нафти (Росія, Нігерія, Венесуела, Ірак) змушує їх продавати нафту дешевше, іноді в порушення квот ОПЕК. Це було наприкінці 1990 року.
8 .. ОПЕК угоди про обмеження або збільшення виробництва і рівні підтримки цін повинні бути ретельно вивчені. ОПЕК не є надійним і його членами сумно відомі відмовляємося від своїх зобов’язань. Крім того, країни-члени ОПЕК, становлять менше половини нафти, що видобувається в усьому світі. Їх вплив обмежений.
9 .. Екологічні проблеми та економічні міркування приводять до розвитку альтернативних видів палива та розширення споживання СПГ (газ) і вугілля, за рахунок нафти. Навіть атомна енергетика відроджується як і сонячної енергії.
10 .. Нові технології розвідки і видобутку нафти і підвищення продуктивності дозволяють виробникам отримувати прибуток навіть на дешевшу нафту. Таким чином, вони, ймовірно, не утримуватися від видобутку та продажу нафти, навіть якщо його ціна знижується до 5 доларів США за барель.
11 .. Приватизація і дерегулювання нафтової промисловості (в основному в Латинській Америці і, набагато більш нерішуче, в Перській затоці) збільшує поставки. Останні кроки в таких країнах, як Венесуела, Росія і Болівія повторно націоналізувати свою нафтову промисловість і хвилювань в таких країнах, як Нігерія підвищення світових цін на нафту у зв’язку з невизначеністю і збільшення політичних ризиків.
12 .. Волатильність цін індукованих хедж-фонди та інші похідні збільшилася останнім часом. Але, на відміну від загальної думки, фінансові гравці не мають перевагу, яке, як він іде ціна, тому вони нейтральні.