Форекс-Європейського центрального банку.

Дуже тихо і майже непомітно для фінансових засобах масової інформації в США, Європейський центральний банк досягли важливого етапу – 10-річний ювілей. ЄЦБ з’явилася на світ 1 червня 1998 року, а 11 європейських країн наблизилися до злиття їхніх валют. Введення в обіг євро з 1 січня 1999 на фінансових ринках, а банкноти і монети євро були введені з 1 січня 2002 року. Банк в даний час контролює грошово-кредитної політики за 15 євро країн.

Створення банку послухалися Маастрихтський договір, який проклав шлях для єдиної валюти євро. Договору мандатів боротьбу з інфляцією як основний пріоритет ЄЦБ, і до цих пір члени нормування Рада керуючих залишилися твердо з цим повідомленням. Ця позиція була була дещо критиці останнім часом. Є претензії, що ця політика призвела до того, євро до високої, потенційно шкодить європейським експортерам.

Наскільки стійким була ЄЦБ був у виконанні своєї головної мети? Банк зберіг ключову ставку на рівні 4 відсотків з червня 2007 року по боротьбі з інфляцією, що досяг рекордного рівня в 3,6 відсотка в березні і знову в травні, що значно вище заявленої мети близько 2 відсотків. Дії банку не є у відповідності з іншими центральними банками, а саме Банк Англії, і Федеральна резервна система США, які були різання їх відповідних тестів.

Цей 10-річний ювілей, звичайно, історія успіху, але не без деяких труднощів. Європейський центральний банк бачив Євро впав з початковим EUR-USD оцінці близько 1,2000 до 0,8200 у 2000 році. З тих пір, однак, валюта користується стійким зростанням на недавній максимум 1.6000. Майже в два рази від дна. Воістину рідкісний подвиг в основних валют.

Сьогодні це може здатися дивним, але євро і ЄЦБ успіх не вирішена з самого початку. Були багато голосів як у Європі та за її межами, які не тільки сумнів мудрість єдиної валюти, але передбачив, що валютний союз не триватиме п’ять років, а тим більше десять. Центральний банк Європи вдалося розвіяти сумніви, які оточували євро на початку 10 років тому. Крім того, чиновники стверджують, що спільна валюта і політика банку додали 15 млн нових робочих місць в останні шість років, зробивши торгівлю і поїздки простіше.

Що далі? Ну, як вона виглядає, ЄЦБ, безсумнівно, буде навколо протягом принаймні ще 10 років. Він майже впевнений, що ще кілька країн приєднається до зони євро. Словаччини, Угорщини, Чехії, Польщі та інших, в очікуванні підсумків розгляду національних референдумах і вимоги зустрічі включення. Польщі, швидше за все, мати найбільший вплив, так як він є домом для 40 мільйонів чоловік і швидко зростаючої економіки.

Після останнього зауваження чиновників, існує загальна думка, що ЄЦБ належить вступити до лав інших центральних банків і почати промивні процентних ставок. Тобто очікується зміцнення долара, яке є “слабкою ніяково”, і знизити витрати на товари, в основному нафти, найбільші єдиною причиною інфляції в зоні євро. Ще раз відповідно до головній ролі Банку.

Ми впевнені, будуть впливати на рішення Європейського центрального банку протягом багатьох років у майбутньому. З Днем Народження!